KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14797108
nr 1479 7108
Bia Peterson
(1916-1997), Sverige
Birger Bia Peterson (1916-1997), komposition, monogramsignerad, blandteknik, duk, yttermått inklusive ram: 50x68 cm
Birger (Bia) Peterson, svensk bildkonstnär född 1916, död 1997 .
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:31:47
14/7 19:55:37
500 kr
18/7 19:26:47
Bia Peterson
Läs mer om Bia Peterson